Nasıl Yapılır?

Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır? WhatsApp Payments nedir?

Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır? WhatsApp Payments nedir sorularının cevabı için hazırladığımız yazımızda, sadece Hindistan’ da test aşamasında olan bu yeni para transferini inceleyeceğiz.

WhatsApp Payments kullanıcıların banka hesaplarına giriş yapmadan birbirleri arasındaki paara transferidir. WhatsApp üzerinden para aktarma işlemleri için bir süredir test aşamasındaydı. Firma artık bu özelliğini aktif hale getirmek için gün sayıyor.

Whatsapp Payments, mobil bankacılık kullanmadan yada bankaya, ATM’ye gitmeye gerek kalmadan Whatsapp üzerinden para aktarımı gerçekleştirmenize imkan tanıyacak olan para transfer sistemidir. Üstelik para transferi yapmak istediğiniz kişinin kayıtlı olduğu banka fark etmeksizin rahat bir şekilde transfer işlemi yapabilirsiniz.

Şu anda sadece test aşamasında sadece Hindistan’ da kullanılabilen Whatsapp Para Gönderme hakkında sadece görsel bilgiler bulunduğunu hatırlatalım.

Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır ?

Uygulama üzerinden para göndermek için karşınızdaki kişinin de ödeme ayarlarını açık bulundurması ve banka hesabını eklemiş olması gerektiğini unutmayın.

WhatsApp – Ayarlar bölümüne tıklayın.

  1. Ayarlar bölümünde Ödemeler seçeneği yer alacak.
  2. Ödemeler ekranına geldiğinizde Kullanım Şartları’nı kabul edin ve telefon numarası doğrulanacak
  3. Daha sonra karşınıza desteklenen bankalar çıkacak. Banka seçilip bilgiler girilecek.
  4. Para göndermek istediğiniz kişinin sohbet pencerisini açılarak + sekmesinden ödeme butonuna tıklayarak süreç tamamlanacak.

Tüm bu adımların ardından herhangi bir sorun yoksa paranız karşı tarafa iletilmiş olacaktır.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu