Teknoloji

WhatsApp’ta Sesli Görüşme Ertelendi

Sosyal Medya devi Facebook tarafından rekor ücrete satın alınmasının sonrasında köklü bir değişim gerçekleşmeyen dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta muhtemel nitelik ertelendi.

Geçtiğimiz aylarda fenomen ani ileti (mesajlaşma) uygulaması WhatsApp’a sesli görüşme özelliğinin geleceği duyurulmuştu. Wi-Fi üzerinden hizmet vermesi muhtemel bu yepyeni özelliğin 2014 senesinin üçüncü çeyrekte kullanıcılara sunulması beklenirken WhatsApp CEO’su Jan Koum’un konu hakkındaki görüşleri yepyeni özelliği bekleyen kullanıcıları oldukça üzdü. Koum, yöntem ile ilgili bir takım sıkıntılardan ötürü sesli görüşme özelliğinin gecikeceğini ifade etti.

Mobile konferansında konuşan WhatsApp CEO’su Jan Koum, uygulamanın önce etapta sesli görüşme amaçlı geliştirilmediğini ve bu özelliğin eklenmesinde bir takım problemlerle karşılaştıklarını uygulamaya bu yepyeni özelliğin eklenmesinin gelecek seneye sarkabileceğini ifade etti.

WhatsApp’ın muhtemel sesli konuşma özelliğiyle yarışma cephesini genişletmesi beklenirken kimine göre ise bu yepyeni eklenti uygulamanın beğenilmesindeki en kocaman faktör meydana gelen “basitlik” olgusunu ortadan kaldıracak büyük bir yanlış olacağı yönünde…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu