Teknoloji

Windows 10 Yeni Özellikleri İnternete Düştü

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’a ait bir takım bilgiler internet sitelerine sızdırıldı. Microsoft firması birkaç ay önce Windows 10 işletim sistemini, geçtiğimiz günlerde ise Cortana’ya ait bazı bilgileri paylaşmıştı. Bunun ardından internete sızan yeni fotoğrafların içeriğinde Windows 10’un sistemsel özellikleri, Cortana ve Xbox uygulamasıyla ilgili kayda değer bilgiler yer alıyor. Fotoğrafların kısa sürede internette yayılmasına karşın Microsoft firmasından konuya dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Sızdırılan bu fotoğrafı dikkate alacak olursak dijital asistan Cortana’nın Windows 10 sürümüyle birlikte bilgisayarlara aktarılacağını söyleyebiliriz. Böylece kullanıcılar bilgisayar üzerinde arama yapabilecek.

Windows 10
Windows 10
Ocak ayı geldiğinde kapsamlı bir açıklama yapması beklenen Microsoft’un Xbox’la ilgili planları da heyecanla bekleniyor. Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10’la birlikte sahip olduğu tüm platformları tek bir çatı altında birleştirmeyi planlıyor. İnternete sızan başka bir fotoğrafta da Windows’a ait evrensel uygulamaların Xbox üzerinde de çalıştırılabilmesi bekleniyor.
Windows 10 Sızıntı Fotoğraf
Windows 10 Sızıntı Fotoğraf
Microsoft’un bir süre önce yaptığı açıklamaya göre yeni ürünlerin, yeni özellikleri 20 Ocak 2015 tarihinde kullanıcılara sunulacak.

Teknoloji Haberleri

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu