Teknoloji

Windows 365 ismi tescil edildi

Dünyaca ünlü teknoloji firması Microsoft "Windows 365" markasını kendi himayesi altına alması, ne anlama geliyor?

Microsoft üyelik tabanlı bir işletim sistemi hazırlayabileceği bilgilerine geçen yıl Ağustos ayı sıralarında rastlamıştık. Fakat Microsoft' un son olarak tanıttığı işletim sistemi olan Windows 10' a güncellemenin ücretsiz olacağının açıklanması, Windows 365 hakkında gerçekleştirilen dedikoduları bir kenara atmıştı.

Son günlerde gelen haberlere göre Microsoft' un "Windows 365" için yaptığı marka başvurusu, bu dedikoduların ateşini tekrar yükseltecek gibi görünüyor. Bu marka tescili Microsoft'un sadece "Windows 365" ismini rakiplerine karşı korumaya alma amacı da olabilir.

Gelişmelere bakarak Microsoft'un Windows 365 gibi üyelik tabanlı bir Windows modelini yakın gelecekte sunmayacağını söyleyebiliriz. Microsoft, Windows 10' un her alanda ve her platformda kullanılması için tüm gücü ile çalışıyor. Windows 10'un bir yıllık ücretsiz dönem sonrasındaki ücretinin ne kadar olacağı henüz açıklanmadı, ancak yine de firmanın yıllık üyelik sistemine geçeceğine dair bir işaret net olarak şimdilik yok.

Gelişmeleri yakından takip edeceğiz…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu