Xiaomi

Xiaomi, 12 Saatte 335 Milyon $ Değerinde Akıllı Telefon Sattı

Reklam

Xiaomi, geçen gün Hindistan’ta düzenlediği etkinlikle toplam 2 milyon civarında akıllı mobil cihaz satmayı başardı. Bu satış miktarına yalnızca 12 saat içinde ulaşmayı başaran şirket, kendine ait rekoru kırdı.

Çin merkezli firma Xiaomi 12 saat süren fan festivaliyle, Aysa’da 2.12 milyon akıllı mobil cihaz satarak yaklaşık 335 milyon dolar gibi büyük bir kazanç elde etti. Firma düzenlemiş olduğu bu etkinlikle 5. yıl dönemlerinin anısına ayrıca 770,000 akıllı ürünün ve 38,000 Mi TV'nin daha satışını yaptı.

Bu etkinlik geçen sene düzenlenen etkinlik rekorunu kırdı ve 'Hızlı Ürün Satışı Etkinliği' adını aldı.

Firma, bu satış miktarlarına neden olarak hayran kitlesini gösterdi. Ayrıca Hindistan, Endonezya ve Malezya'da ilk kez satış yapan firma, internetle yaptıkları telefon satışlarıyla e-ticaretin öneminin ne kadar büyük olduğunu hem öğrenmiş hem de göstermiş oldu.

Xiaomi, 12 Saatte 335 Milyon $ Değerinde Akıllı Telefon Sattı

Gerçekleşen satışların, şu zamana kadar bir benzeri görülmemiş derecede hızlı satış politikasıyla bağlantı kuran Wall Street Journal, firmanın düzenli bir şekilde parti organizasyonları düzenleyerek çok sayıda kullanıcısına hizmet ettiğini de belirtti. Sosyal bir topluluk oluşturan firma, geçen günlerde çarşamba günü gibi yine büyük rakamlarda satışlar yapacağı etkinlikler organize etmeye devam edecek.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu