AndroidMobil

Çin Android 5.0 Lollipop’a da El Attı

Şimdilik sadece Motorola’nın üretimini üstlendiği Google Nexus 6 telefon modelinin kutusundan Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle birlikte çıkması bekleniyor. Henüz diğer üreticilerin bu konuyla ilgili başarıyla sonuçlanan bir çalışması olmadı. Akıllı telefon kullanıcılarının beklentileri büyük şirketler üzerineyken tam aksine Çinli bir telefon üreticisi olan Elephone, P6000 ismini verdiği cep telefonu modelini Android 5.0 Lollipop sisteminin yüklü olduğu haliyle satışa sunmaya hazırlanıyor.

Elephone P6000
Çin Android 5.0 Lollipop’a da El Attı
27 Aralık 2014 tarihinde vizyona girmesi beklenen Lollipop destekli Elephone P6000 cep telefonunun 170 $ fiyatında satışa sunulması bekleniyor. Elephone P6000’ün fiyatını dikkate aldığınızda çok güçlü sistem özelliklerine sahip olamayacağını kestirmek zor değil fakat kullanıcıya seri işlem yapma imkanı tanıyan sistem özellikleri beklendiği kadar aşırı düşük değil.

Elephone P6000 akıllı telefonun sistem özelliklerinden bahsedecek olursak; 720 x 1280 p & 5 inç ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. MediaTek 64 bit 4 çekirdekli işlemcisi de cihaza artı katan yönleri arasında bulunuyor. 2 MP ön, 13 MP arka kamerası bulunan P600 aynı zamanda çift SIM kart kullanabilme imkanı da sağlıyor. Son olarak Elephone P6000 16 GB hafıza birimi, 2 GB RAM ve 2700 mAh pile sahip kullanışlı bir akıllı telefon.

Android akıllı telefon haberlerimiz

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu