Teknoloji

Dil Çevirilerine Google’dan Büyük Destek

Eğer bir dil hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz ve acilen o dille ilgili çeviri yapılmasına ihtiyaç duyuyorsanız her konuda olduğu gibi çeviri konusunda da internetin iyi yürekli süper kahramanı Google imdadınıza yetişecektir. İnternet kullanıcıları bilmedikleri diller hakkında çeviri yapmak için çevrimiçi ortamda yer alan çeviri sistemlerini kullanıyor.

Google dil çevirilerine 10 dil daha ekledi.
Google dil çevirilerine 10 dil daha ekledi
İnternet dünyasının en güçlü arama motoru olarak kabul edilen Google birçok konuda çığır açmış durumda. Çeviri söz konusu olduğunda da en çok tercih edilen “Google Çeviri Sistemi” uzun zamandır 80 dil hakkında çeviri yapabilecek kapasiteye sahipti. Google’ın yaptığı güncellemenin ardından Google çeviri sisteminin kapasitesi 90 dile kadar çıktı. Artık Google çeviri sisteminde daha önce adını bile duymadığımız dillerin çevirisini yapabileceğiz.

Google’ın desteklediği dil sayısının 90’a çıkmasıyla birlikte Google çeviri sisteminden yararlanma imkânına sahip olan insanların sayısı 200 milyon kadar artış gösterecek. Google çeviri sisteminde yapılan son güncelleme için Çeviri Topluluğu’nun desteği olmadan bu gerçekleşmenin söz konusu olamayacağını belirtmeden geçmedi.

Google Rusya’daki mühendislik ofisini kapatacak!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu