Teknoloji

Emektar iPad’i İkinci Ekran Olarak Kullanın

Yavaşlayan eski iPad’inizi satmak istemiyor olabilirsiniz. Eğer yavaşlığından ötürü işlemlerinizi yeterince halledemiyorsanız iPad’inizi kullanabileceğiniz farklı alternatif yöntemler de bulunuyor. Duet Display uygulaması aracılığıyla işe yaramayan iPad’i MacBook’un ikinci ekranı olarak kullanmanız mümkün.

Emektar iPad’i İkinci Ekran Olarak Kullanın
Emektar iPad’i İkinci Ekran Olarak Kullanın
Normalde Wi-fi üzerinden iPad’ı ikinci ekran olarak kullanabilirsiniz. Fakat tepkime süreci ve Wi-fi bağlantı hızının etkinliği gibi kavramlar göz önünde bulundurulduğunda Wi-fi üzerinden ikinci ekran kullanımının başarılı bir şekilde sonuçlanmadığını söyleyebiliriz. Fakat Duet Display uygulamasının ikinci ekran kullanımında başarı sağlamasının sırrı kablolu olarak kullanılıyor olması. iPad2 Air 2, iPad Air, iPad 3 veya iPad 4’ü Lightnight kablosu aracılığıyla Macbook’a bağlayabilir ve bu sayede ikinci ekran kullanımı için gerekli bağlantı kurgularını oluşturmuş olursunuz.

Duet Display uygulamasını ortaya atan eski Apple mühendisleri. Uygulamayı 20,99 TL ödeyerek satın alabilirsiniz. Fiyat biraz yüksek gibi gözükse de ikinci ekrana ihtiyaç duyuyorsanız gerçekten bu parayı vermeye değer. Duet Display programı aracılığıyla yalnızca iPad’i değil beraberinde iPhone 6 Plus’ı da ikinci ekran olarak kullanabiliyorsunuz. MacBook’da yalnızca bir ekranla yetinemiyorsanız, Duet Display uygulaması işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu