Sosyal Medya

Whatsapp’a Facebook aracılığıyla bağlanma özelliği geliyor!

Popüler mesajlama uygulaması Whatsapp geçtiğimiz günlerde chrome tarayıcısı üzerinden uygulamayı kullanabilme özelliğini kullanıma açmıştı. Kullanıcılar bilgisayarlarından https://web.whatsapp.com/ adresine girerek uygulamayı anlık kullanabilme ve özelliklerinden yararlanmaya başlamışlardı. Şimdi de Facebook aracılığı ile Whatsapp’a giriş yapma imkanı sağlayan bir hizmet geliyor.

WhatsApp kullanıcıları yakın bir gelecekte alpha.whatsapp.com sitesinden Facebook hesabı ile WhatsApp’a bağlanıp aynı anda hem Facebook bildirim ve mesajlarını, hem de WhatsApp mesajlarını bir arada görebilecekler. Facebook’un WhatsApp’ı satın aldıktan sonra iki uygulamayı birbirine bağlayan en büyük yeniliklerden biri bu hizmet olacak.

YAKIN GELECEKTE SUNULACAK

Öte yandan iddiaya göre Facebook ile entegre olan WhatsApp’ın alpha.whatsapp.com adresinden şimdilik sadece WhatsApp çalışanlarının girişine izin verilmesi ise bilgiler arasında.

ÜNİVERSİTELİLER DAHA ÇOK WHATSAPP KULLANIYOR!

WhatsApp’ı web üzerinden kullanmak için web.whatsapp.com adresini ziyaret ettikten sonra, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açıp ekrandaki QR kodunu taratmanız gerekiyor. Web’den sohbet edebilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması ve bağlantıyı kesmemeniz gerekiyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu