Nasıl Yapılır?

Google Drive Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Google Drive, Google’nin mobil cihaz kullanıcılarına vermiş olduğu bir veri depolama alanı hizmetidir. İoS & Android işletim sistemi fark etmeksizin kullanılan bu uygulama, resim ve belgeleri güven içinde depolamamıza imkan tanır. Her kullanıcısına 15 GB’lık bir alanı ücretsiz olarak sunan bu uygulama, oldukça kullanışlı ve popüler bir uygulamadır. 15 GB üzerinde depolama yapılacağı takdirde ücreti mukabilinde bu alan arttırılabilir.

Google Drive uygulaması nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulamanın basit, sade, anlaşılır, işe yarar olması uygulamayı daha da popüler kılmaktadır. Uygulamaya giriş yapıldığında yükle butonuna basınca herhangi bir dosya (resim,müzik vb.) bu uygulamaya yükleniyor ve internet erişimi olduğu müddet boyunca bu depolanan dosyalara erişim sağlanabiliyor.

Google Drive Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Google Drive uygulamasının özelliği tam olarak bu kadarla da sınırlı değil. Dosyalarınızı bir internet erişimine sahip olduğunuz zaman buraya yüklüyorsunuz ve istediğiniz zaman tekrar indirebiliyorsunuz. Ayrıca Whatsapp’ da bulunan mesajlarınızın kaybolmaması için yine aynı şekilde Whatsapp ayarlarından aktif ederek, Google Drive uygulamasına günlük, haftalık, aylık olarak yedekleme yapabiliyorsunuz. Böylece telefonunuzun başına gelebilecek olan herhangi ters bir durumdan ötürü, verileriniz etkilenmemiş oluyor.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu