Uygulama

Google One Nedir, Google One Özellikleri Neler?

Google One, firmanın son olarak uygulamaya sunduğu hizmetler arasında yer alıyor. Dünyamıza yeni katılan bu uygulamanın özellikleri konusunda akıllı telefon kullanıcıları da merak içerisinde. Peki, Google One nedir? Google One özellikleri neler?

Google One, adından da anlaşılacağı üzere yine bize Google’ın sunduğu onlarca hizmet arasında yer alıyor. Aslında Google One özelliklerinin tüm detaylarıyla anlamak için biraz olsun Google Drive hakkında bilgi sahibi olmak yeterli kalıyor.

Google One, firmanın kullanıcılarına sunduğu bir bulut depolama hizmeti. Şuan için yalnızca Android telefon sahipleri bu hizmetten yararlanma imkanına sahipler. iOS cihazlar için bir süre sonra sunulacağını düşündüğümüz bu hizmet cihazınızda yer alan tüm belgeleri bulutta saklayarak güvene almanızı sağlıyor. Böylece evraklarınızın güvende olduğundan %100 emin oluyorsunuz.

Google One 15GB’a kadar kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor. Ancak 15GB’ın üzerine çıkmak istediğiniz zaman talep edilen tutarı ödemeniz gerekiyor.

Ödeme düzeni aylık olmak üzere Google One fiyat listesi:

100GB      –    5,79 TL

200 GB     –    11,59 TL

2TB          –    28,99 TL

10TB        –    289,99 TL

20TB        –    579,99 TL

30TB        –    869,99 TL

Google One kullanmak isteyenler hangi planı seçmeli?

Google One kullanmak istiyor ancak plan seçiminde kararsız kalıyorsanız öncelikle bu uygulamayı hangi amaçla kullanacağınızı düşünmeniz gerekiyor. Örneğin yalnızca basit iş belgeleri, birkaç fotoğraf ve çeşitli dosya için ücretsiz sürüm olan 15GB yeterli olacaktır. Ancak bir veya iki haftalık tatile çıkan ve sıkça fotoğraf yada video çekmekten hoşlananlar için başka bir yedekleme ortamı mevcut olmaması halinde 100GB veya 200GB alan tercih edilebilir.

Kısa vadeli yedeklemeler yerine, koyduğunuz her şeyin bulutta kalmasını istiyorsanız 2TB veya daha üstü hizmetleri tercih edebilirsiniz.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu