Teknoloji

HP Akıllı Saat Üretimine Başlayacak

Akıllı saatlerin son zamanlarda gitgide daha bir sürü istek görmesi, HP’yi bu güçlü sektörde ürün sunmaya zorlamışa benziyor. Popüler yazar ve PC firması, Amerikalı tasarımcı Michael Bastian ile birleşerek zeki bir saat üretmeye hüküm verdi. HP, zeki saati için; cazip , zengin ve saygı duyulan bir görünüm yaratmak amaçlı tasarımcıyla partner davranış etme kararı almış.

HP’nin zeki saatinin basit modeli; 44 milimetre paslanmaz sert gövdeye, 3 çeşitli değişebilir kordona ve 5 ATM (50 metre derinlik) basınca sağlam olarak üretilecek. Bununla Birlikte zeki saat kullananları ve satın almayı planlayanları en bir sürü sevindirecek özelliği ise, 1 haftalık batarya ömrüne sahip olacak. Saatin kordonları; deri kahverengi, zeytin yeşili ve kara renge sahip olacak. MB Chronowing Limited Edition sürümü ise, timsah derisi bir kayışa, safir cama ve PVD olarak bilinen , paslanmaz sert gövdenin çizilmesi ve yıpranmasını önleyen özel bir kaplamaya sahip olacak.

İç donanımıyla ilgili artık bir bilgi olmasa da, saat sahip meydana geldiği bluetooth ile iPhone 4S’ten bu yana tüm iPhonelar, Android 4.3 veya daha üst versiyonları kullanan her telefon ile çalışabilecek. İletileri, mailleri, bildirimleri, takvim olaylarını gösterebilecek. Bununla birlikte saat üzerinden müzik denetimi de muhtemel. Saatin 7 Kasım’dan bu yana piyasaya sunulması ve standart sürümünün 350 $ ücrete sahip olması bekleniyor. Yalnızca 300 tane üretilecek Limited Edition sürümü içinse 650 $ fiyat etiketi değerlendirilmiş .

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu