Teknoloji

HP’den Bilgisayarda Çığır Açacak Teknoloji!

Teknolojinin her geçen gün koşar adımlarla geliştiği aşikar. Bu haberimizde buna bir kanıt olabilir. Zira teknoloji üreticisi HP, karşısına konulan nesneleri 3 boyutlu olarak tarama yeteneğine sahip HP SProut’u tanıttı.

Hp’nin son yıllarda bilgisayar üretimine, farklılık getirmeye çalıştığı biliniyordu. Zira bunuda şuan için büyük ölçüde başarmış görünüyor. The Machine’den sonra, ses getirecek bir projenin peşinde olan bilgisayar üreticisi HP, klavyesi olmayan 3D tarayıcı ve projektöre sahip dokunmatik ekran bilgisayarla karşımızda.

HP'den Bilgisayarda Çığır Açacak Teknoloji!
HP’den Bilgisayarda Çığır Açacak Teknoloji!
Hp Sprout, üzerinde bulunduğu derinlik sensörü ve 3d tarayıcılı kamera sayesinde, cihazın önüne koyduğunuz tüm nesneleri 3 boyutlu görüntüye kavuşturarak, kendi bünyesine aktarıyor.
Birkaç gün önce teknoloji bloglarına servis edilen cihazın, ABD’de 9 Kasım itibariyle satışa sunulan ve fiyat etiketi 1.900 dolar olan HP Sprout, Windows 8.1 işletim sistemi ve 20 inçlik dokunmatik ekrana sahip HP Sprout Konsept’in, Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında ise net bir bilgi hala yok.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu