Sosyal Medya

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır? Geçici Kapatma Yöntemi

Instagram hesabı dondurma düşüncesinin ardında; iş yoğunluğu, sınavlar, zamanı daha ekonomik kullanma vb. gibi nedenler var. İlgili durumlarda aksaklık yaşanmaması adına instagram dondurma işlemi zorunlu hale gelebiliyor. Birkaç adımdan oluşan instagram dondurma linkini takip ederek, hesabınızın kullanımını askıya alabiliyorsunuz.

Unutmayın hesap silme işleminin geri dönüşü yok fakat dondurma işlemi yaptıktan bir süre sonra tekrar hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma 2020

Instagram hesabınızı telefon aracılığıyla kullanıyorsanız ilk olarak bu yolla instagram hesap kapatma işlemini gerçekleştiremeyeceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Fakat instagram geçici kapatma işlemi telefonunuzun tarayıcısından giriş yaparak yapabilirsiniz. Instagram uygulaması geçici kapatma işlemi yapmanıza imkan sağlamadığını tekrar hatırlatalım.

Instagram hesabı dondurma işlemini başarıyla tamamlamak için bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsunuz.

Instagram dondurma 2018 yılında bilgisayar üzerinden daha kolay hale geldi. Hesabınızda herhangi bir tarayıcıdan(Chrome, Edge, Firefox yada Opera) oturum açtıktan sonra, profili düzenle bağlantısını takip ediyorsunuz.

instagram dondurma

Açılan menüde göreceğiniz “hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısına tıkladıktan sonra instagram hesabı dondurma işlemini başlatmış oluyorsunuz.

Çeşitli nedenlerden dolayı bağlantıyı göremiyorsanız aşağıdaki linkten işleme devam edebilirsiniz.

instagram dondurma linki 2018 tıkla ve işleme devam et.

Sonrasında instagram hesap dondurma nedeninizi ve güncel şifrenizi girerek sosyal medya hesabınızın kullanımını askıya alabiliyorsunuz. Böylelikle hesabınızın, yorumlarınızın, beğenilerinizin, fotoğraflarınızın diğer kullanıcılar yada herkes tarafından görüntülenmesini engellemiş olacaksınız.

instagram dondurma onay

Hesabını neden kapatıyorsun seçeneğinde aşağıdaki nedenler sıralanmış ve işleme devam edebilmek için size uygun herhangi birini seçmeniz isteniyor.

 • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
 • Ara vermek istiyorum
 • Çok fazla reklam var
 • Kullanmaya başlamakta zorlandım
 • İkinci bir hesap açtım
 • Gizlilikle ilgili endişeler
 • Çok zamanımı alıyor
 • Takip edecek kişiler bulamıyorum
 • Başka bir şey

Hesabı Aktif Etme

Instagram hesabınıza bilgisayardan yada telefonunuzdan tekrar giriş yaparsanız hesabınızı aktif hale getirmiş olacağınızı not edelim. Yani hesabınız beğenileriniz, yorumlarınız, fotoğraflarınız, profil bilgileriniz tekrardan görünür olur.

BİLGİ: Peki instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiniz fakat ilerleyen günlerde çeşitli nedenlerden dolayı tekrar aktif hale getirme ihtiyacınız oldu. Tekrar dondurma işlemi için ne kadar süre geçmeli?
Yukarıdaki sorunun cevabı ise şu şekildedir. Yeni gelen instagram güncellemeleri ile bu durdurma, açma tekrar dondurma işlemi için 1 haftalık süre geçmesi gerekmektedir.

Kısaca hesabınızı geçici olarak dondurdunuz, tekrar açtınız ve yine dondurma işlemini yapmak istiyorsunuz. Bunun için en az 1 haftalık süreye ihtiyacınız olacak. Instagram kullanıcıların artması ile birlikte hesap dondurma, açma ve tekrar dondurma işlemlerini suistimal edenlerin artması nedeniyle medya paylaşım devi instagram 1 haftalık bekleme sınırı koyma ihtiyacı hissetmiş.

Hesabınızda böyle bir işlem yapacaksanız bekleme süresini mutlaka aklınızın köşesinde bulundurun.

Hesabı dondurmuş olsanız bile, her an zorunlu oturum açmanız icap ederse 24 saat beklemeniz gerektiğini unutmayın. Yani instagram hesabını donduranlar 24 saat geçmeden oturum açamıyorlar.

Instagram hesabı dondurma işlemini bilgisayar üzerinden gerçekleştirdik. Ancak tekrar aktif hale getirmek istiyorsak bilgisayar üzerinden yapamıyoruz. Telefondan giriş yapmamız gerekiyor.

Eğer sizde çeşitli nedenlerden dolayı aktif olarak kullandığınız instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Instagram dondurma? Instagram hesap silme? Hangisi?

Çoğu kullanıcı instagram dondurma işlemini bilmediği için kalıcı olarak silmek durumunda kalıyor. Bu durumda elbetteki kapatılan hesaplarını tekrar açmak istediklerinde yeni profil oluşturmak zorunda, zahmetinde kalıyorlar. Burada kullanıcı hesap silme mi yoksa dondurma işleminden hangisini yapacağına karar vermeli.

Eğer ileride tekrar dönüş yaparım, dondurma yada kapatma nedenleri ileride sona erebilir diye düşünüyorsa mutlaka hesap dondurma işlemini yapmalı.

Ben asla instagram kullanmayacağım yada kullanmak istersem yeniden profil, hesap açarım uğraşırım diyorsa instagram hesap silme işlemini yapabilir.

Instagram hesabınızı silmek yerine hesabınızı dondurmayı seçerseniz yine sizin fotoğraflarınızı yada yorumlarınızı kimse görüntüleyemecektir. Paylaşmış olduğunuz içeriklere istediğiniz zaman yeniden (24 saat geçmesi gerekir) ulaşım sağlayabilirsiniz.

Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarınızı dondurmayı düşünüyor musunuz? Instagram hesap dondurma işlemlerinde zorluk yaşıyorsanız ekibimize danışmanız için aşağıdaki yorum kısmından yada info@androidegel.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadan uzaklaşmak için önemli gerekçelere sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Instagram hesabı dondurma nedenlerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Aşağıdaki yorumlardan gördüğümüz üzere “instagram hesabımı dondurdum peki ne kadar süre içerisinde açabilirim” sorusunun oldukça fazla sorulduğunu görüyoruz. Yazımızda belirttiğimiz gibi tekrar aktif hale getirme işlemi için 24 saat beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Şununla karıştırmayın; Instagram hesabını dondurdum tekrar aktif hale getirdim ve tekrar dondurmak istiyorum ne kadar süreye ihtiyaç var sorusunun cevabı: 1 HAFTA

Sİzlerde aşağıdaki yorum kısmına neden instagram hesabınızı geçici kapatma yapmak istediğiniz ile ilgili yorumlarda bulunabilirsiniz.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

16 Yorum

 1. Eyvallah kardeşim çok güzel ve açıklayıcı yazı olmuş. Yararlandım instagram hesabımı dondurdum ve tekrar açmam gerektiğinde açtım.
  Sitenizi tavsiye ediyorum

  1. Güzel sözlerinizi için teşekkür ederiz. Sizden gelen bu yorumlar bizleri daha iyi ve yararlı yazılar, haberler yazmaya teşvik ediyor…

 2. Hey admin abicim şimdi ben hesabı kapatirsam 1 hafta açamiyacammi başka sitelerde açabilirsin diyorlar ?

  1. Yukarıdaki instagram dondurma nasıl yapılır yazımızda görebileceğiniz üzere tekrar geri açmak için “24 saat beklemelisiniz” yazıyor Cansu hanım. Dİğer sitelerin ne yazdığını bakmadan şunu net olarak diyebiliriz ki araştırmadan ve uygulamadan haber yapmıyoruz.
   Takipte kalın sitemizi…

 3. Yani bu yöntem işe yarıyor mu arkadaşlar instagram dondurma yaptıktan sonra açabilen var dimi gitmez dimi hesap aman dikkat edelim?

  1. İnstagram dondurma işlemini yaptıktan sonra belirttiğimiz gibi tekrar hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu konuda şüpheniz olmasın Ahmet bey…

 4. Öyle bir seçenek yok ki arkadaşlar nasıl yapacaz peki bu instagram dondurma olayını acil lazım?

 5. Ben Defalarca Dondurdum Açtım En Son Kasımda Dondurdum Birdaha Açılmadı Bana Yardımcı Olan Biri Varmı ? Androidegel ekibinden yardım talep ediyorum?

  1. Silme işlemi yaparsanız silinir sadece instagram dondurma işlemini yaparsanız dilediğiniz zaman açma işlemini yapabilirsiniz…
   Açma işlemi için 24 saat geçmesi gerektiğini unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu