Teknoloji

iOS ve Android Uyumlu Sağlık Takip Cihazı; MOCAheart

Reklam

Teknoloji firmalarının üretimlerinde yöneldikleri konulardan birisi de, yardımcı sağlık uygulamaları ve ürünleridir. Yazımızda konu alacağımız cihaz ise, MoCAheart. Üretimin sağlanması için gerekli olan fon desteğini toplayan cihaz, nabız, kandaki oksijen miktarı, kan basıncı gibi bir takım ölçümlemeler yaparak, elde ettiği verileri mobil cihazlara aktarabiliyor.
Şuanda İphone 5c, iPad 3, iPhone 5 ve diğer yeni üretim iPadlar ile uyumlu bir şekilde işlevlerini yapabilen cihaz, Android cihazlara ve iOS 8 ile kullanıma giren, Healtkit destekli çalışabiliyor.

MOCAheart
MOCAheart
Rahat taşınabilir boyutu ile (35x70x6.2 mm), teknolojik sağlık cihazlarına düşkün olanların vazgeçilmezi haline gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda MOCA Index isimli raporu ile, gerekli bilgileri uygulama üzerinden kullanıcılarına sunma özelliği bulunan MOCAheart, kişinin ölçtüğü sağlık durumunu, 0-4 arası bir puanlama ile puanlayabiliyor. Pili tamamen doldurulduğunda, bir haftaya kadar kullanılmakta olup, microUSB girişi ile 1 saate yakın bir zamanda şarj edilebiliyor. Cihaz ile ölçüm yaparken ise, sensöre baş ya da işaret parmağınızı temas ettirmeniz yeterli olacak. Türkiye’ye 2015 yılının nisan ayında gelmesi beklenen cihaz, 119 dolardan satılacak.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu