Nasıl Yapılır?

WhatsApp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

WhatsApp silinen mesajları geri getirme, telefonu çöken ya da sıfırlanan kişiler için çok önemlidir. WhatsApp mesaj kurtarma, olarak da tanıdığımız bu işlem sayesinde mesajların silinmesi nedeniyle kaybolan önemli verilere erişim sağlanabilir.

WhatsApp, iOS ve Android fark etmeksizin en sık tercih edilen e-mesaj uygulaması olarak biliniyor. Uygulamada yer alan; yazışma, sesli ve görüntülü konuşma, dosya alıp gönderme gibi daha birçok işlem WhatsApp’ın kazandığı popülerlikte büyük rol oynuyor.

Uygulama her ne kadar güzel olsa da mesajların bir şekilde ortadan kaybolması durumunda biraz önce bahsettiğimiz WhatsApp mesaj geri getirme işlemine ihtiyaç duyuluyor. Bu alternatif yollar denenerek ihtiyaç duyulan bilgi ve dosyaları tekrardan elde edebileceksiniz.

WhatsApp’ta göndermiş olduğunuz bir mesajın çeşitli nedenlerle silinmesi beraberinde fotoğraf, belge ve videolarda kaybedilecektir. Dosyalar kaybolduktan sonra tekrar elde etmek için denemeniz gereken ilk yol gönderdiğiniz kişiyle irtibat kurmak ve elinde bulunuyorsa bir yedeğini istemek olacaktır.

WhatsApp oto yedekleme özelliğini açan kullanıcılara iyi bir haberimiz var. Eğer önceden bu özelliği aktif hale getirdiyseniz mesajlarınıza ve medya dosyalarınıza tekrardan erişim sağlayabileceksiniz. Ancak unutmamanız gereken bir nokta daha var.

Yedekleme özelliğini aktif hale getirmiş olsanız bile WhatsApp’tan göndermiş yada almış olduğunuz videolar direkt yedeklenmez. Videoların yedeklenmesini özellikle açmanız gerekiyor. Bu bakımdan WhatsApp’ta önemli videolarınız yer alıyorsa ilgili ayarı aktif hale getirmeyi unutmayın.

WhatsApp yedek mesaj nasıl yüklenir?

WhatsApp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır

WhatsApp yedeklenen mesajları yüklemek için Ayarlar > Sohbet > Sohbet Yedeği yolunu takip ederek en son alınan yedeklere buradan ulaşabilir ve tekrar yükleyebilirsiniz. Ancak yedekten yükleme yaparken, şuan yazdığınız yani yedek alınmasından sonraki mesajlar silinecektir.

WhatsApp Resim ve Videoları Kurtarma

WhatsApp’ı Android telefonlarında kullananlar için bir iyi haberimiz daha var. WhatsApp uygulamasını silmiş olsanız bile telefon dosya yöneticisinde yer alan WhatsApp klasörüne kaydedilen resim ve videolar silinmiyor. Onların silinmesi için özellikle kaldırmanız gerekiyor. Aynı zamanda bu resim ve videolara telefon galerisinden de ulaşılabiliyor. Ancak Android için geçerli olan bu durum ne yazık ki iOS tarafında yok.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme Kurtarma Programı

WhatsApp silinen mesajları geri getirmek için arama yapıldığında internet ortamında onlarca programa karşılaşıyorsunuz. Bunlardan ücretsiz olanları zaten işe yaramadığı gibi ücretli olanlarda kesin kurtarma garantisi vermiyor.

Ayrıca bazı programlar telefonda yer alan özel verilerinize erişim sağlayabilmek adına tuzak olarak hazırlanmış. Bu nedenle WhatsApp mesaj kurtarma programlarına itibar etmemenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu