Mobil

Oppo 50 Milyon Satış Rekoru Peşinde

Ticari konularda büyük atılımlar gerçekleştiren Çin, telefon satışlarında da rekora koşmayı hedefliyor. Çin merkezli telefon üreticisi Oppo telefon sektöründe etkin kalmayı başardı. Telefon dünyasında piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle birlikte fiyat, tasarım ve sistem performansı yönünden mobil kullanıcıları memnun etmeyi başaran Oppo’nun önümüzdeki yıl satış rekorları kırmayı hedefliyor.

Çinli telefon üreticilerinin akıllı telefon pazarında büyüdükleri tartışılmaz bir gerçek. Akıllı telefon piyasasında etkinliğini sürdüren firmalardan bir tanesi olan Xiaomi son yıllarda finansal anlamda başarılarını katladı ve son zamanlarda Apple ve Samsung gibi dev markaları arkada bırakmak istediğini açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından Xiaomi’nin dev atılımları meraklı gözleri üzerine çekmeyi başardı.

2014 yılında ortalama 25-30 milyon arasında akıllı telefon satışı yaptığı söylenen Oppo’nun 2015 yılı içerisinde 50 milyonun üzerinde telefon satışı yapması bekleniyor.

Oppo 50 Milyon Satış Rekoru Peşinde
Oppo 50 Milyon Satış Rekoru Peşinde!
Digitimes tarafından ortaya koyulan raporlara göre firmanın Çin ve Tayvan akıllı telefon pazarında ortalama olarak 35 milyon satış yapmayı hedeflerken uluslararası sektörde de 15 milyonun üzerinde satış yapmayı düşündüğü ortaya çıktı.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu