AndroTablet

Yılın üçüncü çeyreğinde tablet satışları düşüşte

Yılın üçüncü çeyreğine ait sonuçlar ortaya çıkarken tablet satışlarının yüzde 8.6 düşüşte olduğu görüldü. Yılın üçüncü çeyreğinde tablet satışları düşüşte.

IDC’deki sonuçlara göre yılın 3. çeyreğinde tablet satışları %8.6 azalıp 36.4 milyona düştü. Pazarın büyük bölümünü oluşturan slate tablet modelleri geçen yılın üçüncü çeyreğine oranla %7.9 düşerek 31.6 milyona düştü. Klavyeli tabletlerdeki düşüş oranı ise %13.1 olarak karşımıza çıktı.

Apple, zirvedeki yerini korumayı başardı. Firmanın 3. çeyrekte sattığı tablet sayısı 9.7 milyon. Apple’ın peşinden zirveyi takip eden Samsung ise alt ve orta segmentteki tabletlerin rekabetinden dolayı oldukça problem yaşıyor. Amazon ise 3. çeyreğin en çok satış yapan 3. üreticisi oldu.

Bu markaların ardından ise Lenovo ve Huawei geldi. Listede satış rakamları artan tek şirket Huawei oldu.

IDC’nin tablet kolunun analistlerinden Lauren Guenveur’a göre insanların klavyeli ve eklentili modellere şüpheyle yaklaşması tablet pazarına darbe vuruyor.

Bu yıl 3. çeyrekte tanıtılan ve pazarda beklenen karşılığı bulamayan tablet modelleri için yılın 4. çeyreğinin daha iyi geçmesi bekleniyor.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu