Giyilebilir Teknoloji

Google ve Levi’s İşbirliği: Akıllı Ceket

Teknoloji devi Google, Levi’s firması ile birlikte ortak hareket ederek akıllı ceket çıkaracağını duyurdu. Akıllı Ceket içerisinde bulunan sensörler yardımıyla el hareketlerini algılayabilen ceket akıllı telefonlar ile birlikte çalışacak. Üzerinde dokunmatik bir yüzeye de sahip olacak bu akıllı ceket için Google İleri Teknoloji ve Ürünler grubu Levi’s ile işbirliği içerisinde.

Akıllı Ceketten Arama Yapılabilecek

Akıllı ceket üzerinizdeyken gelen aramalara cekete dokunarak cevap verilebilecek veya aramayı reddebileceksiniz. Akıllı telefonlar ile birlikte kullanılabilecek bu ceket ayrıca Google’  ın harita servisi Maps, Spotify ve diğer uygulamalarla senkronize şekilde çalışabilecek.

Google ve Levi’s İşbirliği: Akıllı Ceket

Akıllı Ceket Ne Zaman Piyasaya Sürülecek

Google ve Levi’s tarafından ortak yapılan açıklamaya göre geçen yıldan beri sürdürülen ceket projesi 2017 yılında satışa hazır hale gelecek. Akıllı ceketin satış fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

Levi’s Youtube kanalında paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

8 Yorum

  1. Google ve Levi’s için gerçekten ilginç bir proje seneye acaba kaça çıkacak akıllı ceket ve ne zaman Türkiye ye gelecek?

  2. Bakalım daha neler çıkartacaklar aslında bu akıllı ceket devamlı mobil dolaşanlar için iyi düşünülmüş. Bence Google bunu geliştirrir.

  3. Ben üzerinde bulunacak dokunmatik yüzeye takıldım acaba nasıl bişey? Videoda tam olarak göstermemiş orayı yakında video çıkarsa ekler misiniz? Rica

    1. Videoyu Levi’s yayınlamış, Google büyük ihtimalle daha kapsamlı video yayımlar. Takipteyiz…

  4. Akıllı ceket = akıllı iş = Google başka söze gerek yok, devamlı geleceğe yatırım yapıyor adamlar keşke ülkemizde yapabilse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu