Sosyal Medya

Hızla Gelişen Sosyal Ağ Tumblr

Her geçen gün dünyada ve ülkemizde sosyal ağ kullanım oranları artıyor. Bilindiği üzere dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook.

Son yapılan araştırmalara göre sosyal medya devi Facebook 1.35 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Ancak yeni kurulan sosyal ağlar genç olmanın avantajını kullanarak daha iyi büyüme performansı gösteriyorlar.
Sosyal Medya ağlarının performans ölçümlerini yapan sitelerden biri olan Global Web Index ‘in son yapmış olduğu araştırmaya göre Tumblr en hızlı gelişim gösteren ağ olduğu belirtildi.

Araştırmanın verilerine göre son 6 ayda %45 büyüme ile Tumblr öne çıkıyor. %45 ‘lik bu büyüme beraberinde kullanıcı sayısında %120 oranında artış gösterdiğini ortaya koyuyor.
Tumblr ile birlikte Pinterest, Instagram’ da en hızla büyüyen sosyal ağlar arasında yer almakta.

Sosyal Medya

Türkiye ‘de çok fazla kullanıma sahip olmayan Pinterest ‘in kısa bir zamanda genç nesil arasında yaygınlaşması bekleniyor.

Diğer sosyal ağların durumuna göz attığımızda ise zaten büyük olan bir yapının daha ne kadar büyüyebileceği belli iken küçük olan yapıların hızla büyüyerek yaygınlaşması yukarıda bahsettiğimiz gibi benzer verilerin oluşmasına neden oluyor.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu