Mobil

Marshmallow Güncellemesi Alacak Sony Akıllı Telefonlar

Marshmallow güncellemesinin gelmesi yaklaştıkça firmalardan resmi açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son açıklama ise Sony’ den geldi.
Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi yayınlandığı tarihten bu zamana kadar sürekli bir bilinmezlik hakim. Kimi yabancı teknoloji siteleri elde ettiği bilgilerle hangi akıllı cihazlara Marshmallow güncellemesinin geleceğini duyuruyor. Ancak Samsung gibi resmi bir açıklama yapan çok az sayıda şirket oldu. Neyse ki Türkiye'de de hatrı sayılır müşteri kitlesine sahip olan Sony, Marshmallow güncellemesinin geleceği cihazları duyurdu.
Sony, nerdeyse Xperia serisindeki tüm cihazların bu güncellemeyi alacağını açıkladı. Z serisinde 1’in görünmemesi biraz garip görünüyor ama belki de bu duruma dair bir açıklama gelir, bilmiyorum.

Marshmallow Güncellemesi Alacak Sony Akıllı Telefonlar Listesi ise şu şekilde:
Xperia C4
Xperia M4 Aqua
Xperia M5
Xperia C5 Ultra
Xperia Z2
Xperia Z2 Tablet
Xperia Z3 Tablet Compact
Xperia Z3 Compact
Xperia Z3
Xperia Z3+
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z5 Premium
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact

Bu listenin resmi olduğunu söyleyelim tekrar ancak yine de bu cihazlar arasından bazılarının çıkarılabileceğini veya bu cihazların yanına yenilerinin eklenebileceğini hesaba katalım. Ayrıca açıklamanın gelmesiyle beraber güncellemenin tüm cihazlara aynı anda gelmesini beklemek yanlış olur. Arada bir cihazlarınızın yazılım güncellemelerine göz atarak Marshamallow işletim sisteminin cihazınıza gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu