Android

Yeni Android N (7.0) ile Uygulamaları İndirmek Daha Hızlı Olacak

Android İşletim Sisteminin en son sürümü olan Android N, kullanıma sunulmasıyla birlikte geliştirilen özellikleri tek tek incelenmeye başlandı. Birçok yeniliğin gün yüzüne çıktığı Android N (7.0) sürümü, uygulamaları daha hızlı indirebileceğine dair bir video yayınlandı.Google, bildiğiniz üzere geöen yıl Android 6.0 Marshmallow güncellemesini duyurmuş fakat aradan geçen zaman içerisinde kullanıcıların sadece %2' si tarafından tercih edilmişti. Android kullanım oranları ile ilgili haberlerimizi de sizinle paylaşmıştık. Android 6.0 Marshmallow pek de fazla tercih edilen bir sürüm olmadığını, kullanıcıların henüz alışma aşamasında olduğunu görmüştük. Tabii burada Google' ın tüm bunları görüp, Android N yani yeni işletim sürümünde hatalarından ders alıp almadığını hep birlikte göreceğiz.

Bununla birlikte Android kullananların beklentilerini karşılayabilme amacıyla Google, Android N 7.0' ı Nexus cihazlarında ve Android One Platformu kullanan General Mobile 4G gibi akıllı telefonlarda beta sürümünü sundu.

Yeni Android N (7.0) ile Uygulamaları İndirmek Daha Hızlı Olacak

Çoklu pencere özelliği bir yana aynı anda iki uygulamayı birden çalıştırma performansı, çift taraflı sayfa tasarımı, birden fazla bildirim ikonlarını değiştirebilne, geliştirme gibi yeniliklere ek olarak, Android N aynı zamanda uygulamaları indirme yoluna da bir çözüm sunuyor.

Android N' de Uyguama İndirme Hızlanacak

JIT(Just In Time) adı verilen özellik ile kullanıcılar, cihazlarına indirmek istedikleri uygulamaları anındalığa varan bir hızla indirebiliyorlar.

Android Police adlı teknoloji internet sitesi tarafından yayınlanan bir video ile uygulama indirme hız test edilmiş.

Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarının, Snapdragon 820 sürümüne sahip Galaxy ve yeni Android N sürümüne sahip Nexus cihazında download hızları test edildi.

Test Sonuçları;

Facebook: Nexus 6P-32 Saniye

Facebook: Galaxy S7-3 Dakika 21 Saniye

Facebook Messenger: Nexus 6P-17 Saniye

Facebook Messenger: Galaxy S7 45 Saniye

Bu bağlamda, Android N sürümünün sistem ve bildirim merkezinde yapacağı yeniliklere ek olarak, uygulama indirme hızı gibi çözümlerde de kullanıcılara daha hızlı hizmet vereceğine dair bir çalışma gerçekleştirilmiş oldu.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu